Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Paljenje svijeća u Općoj bolnici u Vukovaru

Posted On Nedjelja, 17 studenoga 2019 18:34

U dvorištu Opće županijske bolnice Vukovar i bolnice hrvatskih veterana večeras, uoči obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara, uz molitvu i paljenje svijeća, odana je počast žrtvama agresije bivše JNA i paravojnih srpskih postrojba na Vukovar 1991. godine, koji su zatečeni u krugu bolnice. Zamjenik župana Zadarske županije Šime Mršić, vijećnik u županijskoj Skupštini Dalibor Barešić, pročelnik Ivan Šimunić i pomoćnik pročelnika Dario Ivankov zajedno s domaćinom županom Vukovarsko srijemske županije Božom Galićem i ostalim izaslanstvima županija pridružili su se obilježavanju te zapalili svijeće podno spomen obilježja.

Mnogobrojnim Vukovarcima u molitvi su se pridružili predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović te predstavnici hrvatske Vlade, hrvatskog Sabora, vojske, policije te brojni drugi. Izaslanstvu Zadarske županije pridužila se i Željka Mitrović Jurić, “djevojčica u plavom kaputiću”.

Pročitano 331 puta

Zadnje objave

lipnja 11, 2021

U Tivtu održan 2. sastanak u sklopu provedbe projekta Cuhacha

U sjedištu Općine Tivat, 10. i 11. lipnja 2021. godine održan je 2. sastanak partnera…
Župan Longin, u pratnji novog načelnika Općine Tkon Anđela Palaška i njegovog prethodnika Goran Mušćeta, obišao je završne radove na novoj trajektnoj luci
svibnja 27, 2021

Župan u obilasku završnih radova na novoj trajektnoj luci u Tkonu

Župan Božidar Longin, u pratnji novog načelnika Općine Tkon Anđela Palaška i njegovog…
svibnja 17, 2021

Javni poziv za sudjelovanje na radionicama i natječaju za odabir promotivnih artikala i suvenira

Projekt: Centar izvrsnosti Cerovačke špilje – održivo upravljanje prirodnom baštinom i…
svibnja 13, 2021

Dovršen sustav navodnjavanja Lišansko polje: Stvaramo uvjete za konkurentnu i održivu poljoprivrednu proizvodnju

Zadarska županija ozbiljno napreduje u poljoprivrednoj proizvodnji. Uz već dovršeni…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA