Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Tradicionalni prijam za darivatelje krvi: Krstić i Kurtin darovali krv 100 puta

Posted On Subota, 26 listopada 2019 16:01

U petak, 25. listopada u Velikoj vijećnici Doma Zadarske županije održan je tradicionalni svečani prijam povodom Dana dobrovoljnih darivatelja krvi. Ovogodišnji laureati, njih 33, tijekom ove godine došli su do zavidnih brojki od 35, 50, 75 ili 100 darivanja krvi. Kada se sve zbroji, ovi humanitarci darovali su krv ukupno 1845 puta.

Darivateljima su na plemenitom činu zahvalili ravnatelj Crvenog križa Bore Galac, pročelnik Upravnog odjela za socijalnu skrb i zdravstvo u Gradu Zadru Mario Pešut, voditeljica transfuzije u OB Zadar Marijana Nadinić te zamjenik župana Šime Vicković koji je naglasio da je ovo primanje tek jedna simbolična zahvala na nesebičnosti, humanosti i dobroti.

„Ne postoje riječi dovoljno snažne kojima bismo vam mogli zahvaliti. Prave su vrijednosti ljubav i briga za bližnjega, za čovjeka. Znam da smo svi pritisnuti svakodnevnim obvezama, no isto tako znam da ipak svatko od nas može pronaći način kako pomoći drugome. Društvo Crvenog križa Zadarske županije vrlo je aktivno i naša Županija financijski podupire njegov rad već godinama. Ponosan sam i da je dio naših županijskih djelatnika također među dobrovoljnim darivateljima krvi“, poručio je Vicković.

Ovogodišnji laureati su: Suzana Čače, Vesna Rončević, Ringo Božić, Ivica Breko, Stjepan Čović, Ivica Dežman, Giovanni Fabijanić, Ivo Fabijanić, Ljubo Festini, Tomislav Jazvec, Gojko Jokić, Renato Kezija, Mladen Klanac, Ivan Marinović, Boris Nadinić, Antonio Oštarić, Ivo Pastorčić, Ivan Petrić, Toni Poljak, Leonid Predovan, Toni Protić, Zoran Rajić, Branko Rosan, Zvonko Rosan, Vladislav Tončuk, Mate Zanki, Mladen Kudelić, Šime Skočić, Tugomir Sabolić, Andrej Verić, Branko Vujica, Dragan Kurtin i Đani Krstić.

„Dobrovoljno darujem krv već 34 godine. Mislim da je darivanje krvi jedan od najhumanijih činova koje čovjek može napraviti. Osjećaj je neopisiv - ispunjenost, sreća i zadovoljstvo“, kazao je 64-godišnji Dragan Kurtin koji je, uz Đanija Krstića, ove godine došao do zavidne brojke od 100 darivanja krvi.

Hrvatski Crveni križ svake godine obilježava nacionalni Dan dobrovoljnih darivatelja krvi 25. listopada, na dan kada je 1953. godine u organizaciji Crvenog križa u Sisku održana prva akcija dobrovoljnog darivanja krvi.

Pročitano 355 puta

Zadnje objave

rujna 18, 2020

Obilježen Dan Općine Sukošan

U Sukošanu je prigodnom svečanošću obilježen Dan Općine i Dan obrane Sukošana. Osvrćući…
rujna 18, 2020

Projektom „Adri.SmArtFish“ do prvog umjetnog ribljeg grebena u Hrvatskoj

U dvorani Novi Park hotela Falkensteiner Club Funimation Borik, u četvrtak 17. rujna…
rujna 15, 2020

Sastanak u Vladi: Kreće izrada studijske dokumentacije za vodoopskrbu zadarskih otoka

Dugoočekivana izgradnja vodoopskrbnog sustava za zadarske otoke dolazi u novu fazu.…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA