Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Prijem nagrađenih učenika na natječaju „Slobodan od ovisnosti, rasturam u umjetnosti“

Posted On Srijeda, 03 srpnja 2019 14:53

Župan Zadarske županije Božidar Longin zajedno sa suradnicima  primio je  danas u Domu Zadarske županije učenike koji su ostvarili jedno od prva tri mjesta na Natječaju za učenike osnovnih i srednjih škola „Slobodan od ovisnosti, rasturam u umjetnosti“ i njihove mentore u području likovnog i literarnog stvaralaštva učenika 

Natječaj je bio namijenjen učenicima  7. i 8. razreda  osnovnih škola i  učenicima srednjih škola od 1. – do 4. razreda.

Natječaj je ,povodom obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti u školskoj godini 2018. /2019, objavilo Povjerenstvo za suzbijanje zlouporabe droga Zadarske županije  koje je ključni koordinator borbe protiv ovisnosti i suzbijanja zlouporabe droga na razini Županije.

Ukupno je na Natječaj pristiglo 11 prijava, od čega su 6 prijavitelja osnovne škole, a 5 prijavitelja srednje škole. Svaki prijavitelj mogao se natjecati sa ukupno 6 radova u obje kategorije.

Župan Božidar Longin kazao je da je cilj ovog natječaja bio ostvariti neposredan kontakt sa školskom populacijom te motivirati učenike na stvaralačko djelovanje, kroz koje su osvješćivali problematiku ovisnosti u vlastitu okruženju te razvijali kritički odnos prema njoj. 

  „Kaže stara izreka da je spriječiti uvijek bolje i lakše nego - liječiti. Stoga je na nama i društvu u cjelini zadaća provoditi preventivne aktivnosti kako bismo mlade ljude upozorili na poroke i osnažili toliko da imaju snage oduprijeti se utjecaju lošeg društva. Svim sudionicima i mentorima zahvaljujem što su odlučili svoje slobodno vrijeme posvetiti kreativnom stvaralaštvu, a dobitnicima nagrada čestitam i želim da nastave biti uspješni u učenju i stvaranju, ali prije svega da nastave odrastati u zdrave mlade ljude koji će uvijek biti spremni i dovoljno jaki oduprijeti se svakoj ovisnosti“ poručio je Longin.

Dobitnici nagrada

U kategoriji literarnog izražavanja za osnovne škole: 1.Karla Gvardiol, 7. a,  Osnovna škola Stanovi, Zadar, 2. Donatella Bajlo, 8. c, Osnovna škola Bartula Kašića, Zadar  3.Vanessa Josipović, 7. a, Osnovna škola Stanovi, Zadar

 

U kategoriji literarnog izražavanja za srednje škole: 1.Antonijo Načinović, 4. b- N, Pomorska škola, Zadar, 2. Antonia Vanjak, 1.b.,  Gimnazija Vladimir Nazor, Zadar, 3. Roko Marasović, 1.a, Strukovna škola Vice Vlatković,Zadar

 

U kategoriji likovnog izražavanja za osnovne škole: 1.Marta Karavida , 8. b, Osnovna škola Petar Preradović, Zadar, 2. Dora Damjanić , 8. a, Osnovna škola Stjepana Radića, Bibinje, 3.Ana Mikulić, 7. b, Osnovna škola Stjepana Radića, Bibinje

 

U kategoriji likovnog izražavanja za srednje škole: 1. Ema Rašin 1. d , Gimnazija Vladimira Nazora, Zadar , 2. Ela Nicole Ragaglia , 2. razred,  Srednja škola Biograd na Moru, Biograd na Moru , 3. Erik Meklenić 4.c , Srednja škola Vice Vlatkovića, Zadar 

Pročitano 559 puta

Zadnje objave

rujna 18, 2020

Obilježen Dan Općine Sukošan

U Sukošanu je prigodnom svečanošću obilježen Dan Općine i Dan obrane Sukošana. Osvrćući…
rujna 18, 2020

Projektom „Adri.SmArtFish“ do prvog umjetnog ribljeg grebena u Hrvatskoj

U dvorani Novi Park hotela Falkensteiner Club Funimation Borik, u četvrtak 17. rujna…
rujna 15, 2020

Sastanak u Vladi: Kreće izrada studijske dokumentacije za vodoopskrbu zadarskih otoka

Dugoočekivana izgradnja vodoopskrbnog sustava za zadarske otoke dolazi u novu fazu.…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA