Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Održana 10. sjednica Županijske skupštine

Posted On Ponedjeljak, 18 ožujka 2019 15:43

Županijska Skupština prihvatila je uz ostalo na svojoj 10. sjednici Program javnih potreba za obavljanje djelatnosti Hrvatske gorske službe spašavanja, Stanice Zadar za 2019. godinu. S obzirom na činjenicu da HGSS, Stanica Zadar ima značajnu ulogu u civilnoj zaštiti na području županije, Zadarska županija već dugi niz godina ima ostvarenu suradnju temeljem koje sustavno financijski podupire rad Stanice Zadar što je i formalizirano sklapanjem Sporazuma o utvrđivanju zajedničkog interesa u spašavanju i zaštiti ljudskih života. Iz proračuna Zadarske županije predviđeno je 250.000 kuna za aktivnosti zadarskog HGSS-a.

Donesen je i program održavanja sustava javnog navodnjavanja „Baštica I. faza“ za 2019. godinu. Ovim Programom održavanja sustava javnog navodnjavanja „Baštica I. faza“ na području Zadarske županije određuju se ukupno potrebne količine vode i dinamika rada sustava navodnjavanja, te godišnji troškovi rada i održavanja sustava javnog navodnjavanja koji se sastoje od fiksnih i varijabilnih godišnjih troškova.  S obzirom na priključenost krajnjih korisnika i količinu opreme za navodnjavanje koja je instalirana na proizvodnim poljoprivrednim tablama procjenjuje se da je u prosječno vlažnoj godini potrebno osigurati oko 320.000 m3 vode.

Također je donesena Odluka o visini i obvezi plaćanja naknade za navodnjavanje za Sustav javnog navodnjavanja.

Skupština je donijela više odluka o davanju koncesije na pomorskom dobru za gospodarsko korištenje pomorskog dobra.

Pročitano 819 puta

Zadnje objave

listopada 16, 2021

NAJAVA 3. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

3. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 22. listopada…
Zajednička fotografija u Domu Zadarske županije
listopada 13, 2021

Primanje u Domu županije za srebrne jediličarke i atletičara Gašpara

Župan Božidar Longin u Domu Zadarske županije primio je jedriličarke Eniju Ninčević i…
Državni tajnik Šime Erlić je uručio s pet ugovora za sufinanciranje EU projekata u vrijednosti od oko 25 milijuna kuna
listopada 08, 2021

Državni tajnik Šime Erlić uručio pet ugovora vrijednih 25 milijuna kuna

Državni tajnik Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije Šime Erlić danas…
listopada 06, 2021

„Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji u 2021. godini

Projekt „Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji predstavlja…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA