Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Održana 10. sjednica Županijske skupštine

Posted On Ponedjeljak, 18 ožujka 2019 15:43

Županijska Skupština prihvatila je uz ostalo na svojoj 10. sjednici Program javnih potreba za obavljanje djelatnosti Hrvatske gorske službe spašavanja, Stanice Zadar za 2019. godinu. S obzirom na činjenicu da HGSS, Stanica Zadar ima značajnu ulogu u civilnoj zaštiti na području županije, Zadarska županija već dugi niz godina ima ostvarenu suradnju temeljem koje sustavno financijski podupire rad Stanice Zadar što je i formalizirano sklapanjem Sporazuma o utvrđivanju zajedničkog interesa u spašavanju i zaštiti ljudskih života. Iz proračuna Zadarske županije predviđeno je 250.000 kuna za aktivnosti zadarskog HGSS-a.

Donesen je i program održavanja sustava javnog navodnjavanja „Baštica I. faza“ za 2019. godinu. Ovim Programom održavanja sustava javnog navodnjavanja „Baštica I. faza“ na području Zadarske županije određuju se ukupno potrebne količine vode i dinamika rada sustava navodnjavanja, te godišnji troškovi rada i održavanja sustava javnog navodnjavanja koji se sastoje od fiksnih i varijabilnih godišnjih troškova.  S obzirom na priključenost krajnjih korisnika i količinu opreme za navodnjavanje koja je instalirana na proizvodnim poljoprivrednim tablama procjenjuje se da je u prosječno vlažnoj godini potrebno osigurati oko 320.000 m3 vode.

Također je donesena Odluka o visini i obvezi plaćanja naknade za navodnjavanje za Sustav javnog navodnjavanja.

Skupština je donijela više odluka o davanju koncesije na pomorskom dobru za gospodarsko korištenje pomorskog dobra.

Pročitano 380 puta

Zadnje objave

svibnja 24, 2019

Održan “Kick-Off” sastanak u Ravenni u okviru projekta PRIZEFISH

Kick off sastanak, koji je održan u Ravenni 6. i 7. ožujka 2019. godine, označio je…
svibnja 24, 2019

Zamjenik župana primio predstavnike Matice hrvatske

Zamjenik župana Šime Mršić sa pročelnicima Katarinom Miletić i Ivanom Šimunićem primio je…
svibnja 24, 2019

Održan peti tehnički panel (četvrta tematska radionica) u sklopu projekta Forest Bioenergy in the Protected Mediterranean Areas – ForBioEnergy

Održan peti tehnički panel (četvrta tematska radionica) u sklopu projekta Forest…
svibnja 22, 2019

U Preku otvoren obnovljeni dječji vrtić, krenula jednosmjenska nastava u osnovnoj školi

U Preku je svečano otvoren obnovljeni Dječji vrtić Lastavica u čiju je rekonstrukciju…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA