Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image
Image

Primanje za nagrađene poljoprivrednike i dobitnike oznake HOP

Posted On Ponedjeljak, 24 prosinca 2018 11:04

Župan Božidar Longin primio je u Velikoj vijećnici Doma Zadarske županije poljoprivrednike - dobitnike priznanja na međunarodnim natjecanjima te ovogodišnje dobitnike oznake HOP - Hrvatski otočni proizvod. Longin je iskoristio priliku da čestita nagrađenima i oda im priznanje za promociju Zadarske županije.

„Nadam se da u Zadarskoj županiji vidite pravog partnera i suradnika. Kad god negdje idemo, ponosno nosimo proizvode naših poljoprivrednika - ulje, vino i ostale prehrambene proizvode“, rekao je župan Longin.

Upravo u sektoru poljoprivrede i proizvoda malih proizvođača Zadarska je županija kroz proteklo razdoblje napravila veliki iskorak. Naša vina i ulja sve su cjenjenija, sirevi, pogotovo oni s otoka Paga, su nam uvijek bili na vrhunskoj razini, a sada je to valorizirano i međunarodnim nagradama. Samo prošle godine, kroz razne oblike potpora, Zadarska županija je pomogla poljoprivrednicima iznosom od 2 milijuna kuna.

„U posljednjih nekoliko godina kroz potpore za ruralni razvoj ulažemo, za naše mogućnosti, značajna sredstva u podizanju kvalitete  postojećih i otvaranju novih agroturističkih gospodarstava. Pored toga smeđom signalizacijom kroz ceste vina,  ulja i  sira pokrili smo gotovo sve subjekte koje imaju uvjete za prihvat gostiju za degustaciju i prodaju svojih proizvoda. Financijski smo podržali i Udrugu poslovni klaster HOP koja od ove godine ima sjedište u našoj županiji, u Škraping centru u Tkonu”, dodao je Longin.  

U ime nagrađenih zahvalio je Radoslav Bobanović iz Poljoprivredne zadruge Maslina i vino istaknuvši kvalitetnu suradnju sa Zadarskom županijom i iskazavši uvjerenje da će kvaliteta naših proizvoda u narednom razdoblju biti još jedan doprinos brendiranju zadarske županije.

 

POPIS NAGRAĐENIH:

 

ULJA

Ivica Vlatković

Roman Urbanija

Nives Morović

Milenko Zagorac

Gordana Strpić

Budislav Mađerić

Mirko Mladen, Mišura Koša

Ante Vulin

 

VINA

Šime Škaulj

Željko Uzelac i Radoslav Bobanović - MasVin

Božo Bačić

Božo Škara

Zoran Pantalon – Kraljevski vinogradi

Stjepan Vučemilović

Tomislav Glavić

Branimir Sinovčić

Duško Jokić – Vinarija Jokić

 

PRŠUT

Ante Roca

Dragan Šimurina

 

SIR

Paška sirana - Ante Oštarić

Sirana Gligora - Šime Gligora

 

JAKA ALKOHOLNA PIĆA

Mario Matošević – Gin Dubrovnik Republic

Dario i Mario Fiolić – Liker od višnje maraske

 

OSTALO

Krsto i Ana Matulić (umak Pašmanero)

Božo i Iva Grginović (sok od limunske trave)

Jagoda i Davor Matak (Europski kongres mladih poljoprivrednika)

 

Dobitnici oznake HOP 2018

Mate Rančić

Željko Jerolimov

Senka Otavijević

Krsto i Ana Matulić

Rozalinda Banić

Anka Kovačić

Branko Mađerić

Ivanka Milašinović

Neven Brzić

Marin Zalović

Bepo Smoljan

Katica Mušćet

Rajna Brzić

Stjepan Smoljan

Ante Grdaš

Maja Sučić

Denis Barić

 

 

Pročitano 847 puta

Zadnje objave

lipnja 19, 2019

Održana završna konferencija projekta Forest Bioenergy in the Protected Mediterranean Areas – ForBioEnergy

U srijedu, 19. lipnja 2019. godine u Kneževoj palači u Zadru održana je završna…
lipnja 19, 2019

Skrb za osobe starije životne dobi - radionica

Upravni odjel za zdravstvo, socijalnu skrb, udruge i mlade U Zadru, 19. lipnja 2019.…
lipnja 18, 2019

Sigurnost je hrvatski brend koji raste svake godine

Ministar unutarnjih poslova Davor Božinović otvorio je u Zadru Stožer za provedbu mjera…
lipnja 18, 2019

Izvršni odbor Hrvatske zajednice županija: Predsjedanje Vijećem EU jedan je od složenijih međunarodnih projekata

U prvoj polovici 2020. godine Republika Hrvatska predsjedat će Vijećem EU, čime će dobiti…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA