Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Svečana sjednica: Luka Modrić počasni građanin Zadra

Posted On Petak, 23 studenoga 2018 14:30

Svečana sjednica Gradskog vijeća u povodu Dana grada Zadra i blagdana Svetog Krševana održana je u petak 23. studenoga.

Zadar je, tom prigodom, dobio i novog počasnog građanina. Nakon Franje Tuđmana i generala Ante Gotovine, treći počasni građanin Zadra postao je kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić. Priznanje su preuzeli njegovi roditelji, otac Stipe i majka Radojka.

- Naša reprezentacija predvođena kapetanom Modrićem pokazala je svjetski nogometni spektakl, čvrsti karakter, skromnost i zajedništvo. Ovo povelja je naše priznanje dječaku koji je odrastao u okolnostima rata i koji je primjer svim mladim ljudima da uz vjeru, talent i naporan rad niti jedan cilj nije nedostižan. Uspjesi naših laureata nas raduju i ispunjavaju optimizmom i potvrđuju kako Zadar prepoznaje izvrsnost - poručio je general Ante Gotovina koji je na pozornicu dopratio Lukine roditelje.

Nagrade za životno djelo dobili su glumica Jasna Ančić i poduzetnik Željko Uzelac, dok su nagrade Grada Zadra uručene Antoniji Mlikoti, Miljenku Dujeli, Šimi i Mihovilu Fanteli, tvrtki Cromaris te četvorici zadarskih nogometaša – Luki Modriću, Danijelu Subašiću, Šimi Vrsaljku i Dominiku Livakoviću. Grb Grada Zadra dobili su zadruga Brlog, Košarkaški klub osoba s invaliditetom Zadar, Vladimir Gašpar, Ivica Vidulić, a Grb gradonačelnika uručen je Maji Cindrić, Anđelki Marin, Noelu Lakiću i Marinu Varivodi te dr. Klausu Peteru Boergenu.

Svečanosti je kao izaslanik premijera Andreja Plenkovića nazočio ministar turizma Gari Cappelli. Izaslanik predsjednice RH Kolinde Grabar-Kitarović bio je akademik Nikola Bašić, a izaslanica predsjednika Hrvatskog sabora, Grozdana Perić, predsjednica saborskog Odbora za financije i državni proračun. Svečanoj sjednici Gradskog vijeća nazočili su i brojni drugi uzvanici, među kojima i župan Zadarske županije Božidar Longin sa zamjenicima te predsjednik Županijske skupštine Zadarske županije Željko Lončar.

Pročitano 1370 puta

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA