Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Svečana sjednica: Luka Modrić počasni građanin Zadra

Posted On Petak, 23 studenoga 2018 14:30

Svečana sjednica Gradskog vijeća u povodu Dana grada Zadra i blagdana Svetog Krševana održana je u petak 23. studenoga.

Zadar je, tom prigodom, dobio i novog počasnog građanina. Nakon Franje Tuđmana i generala Ante Gotovine, treći počasni građanin Zadra postao je kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić. Priznanje su preuzeli njegovi roditelji, otac Stipe i majka Radojka.

- Naša reprezentacija predvođena kapetanom Modrićem pokazala je svjetski nogometni spektakl, čvrsti karakter, skromnost i zajedništvo. Ovo povelja je naše priznanje dječaku koji je odrastao u okolnostima rata i koji je primjer svim mladim ljudima da uz vjeru, talent i naporan rad niti jedan cilj nije nedostižan. Uspjesi naših laureata nas raduju i ispunjavaju optimizmom i potvrđuju kako Zadar prepoznaje izvrsnost - poručio je general Ante Gotovina koji je na pozornicu dopratio Lukine roditelje.

Nagrade za životno djelo dobili su glumica Jasna Ančić i poduzetnik Željko Uzelac, dok su nagrade Grada Zadra uručene Antoniji Mlikoti, Miljenku Dujeli, Šimi i Mihovilu Fanteli, tvrtki Cromaris te četvorici zadarskih nogometaša – Luki Modriću, Danijelu Subašiću, Šimi Vrsaljku i Dominiku Livakoviću. Grb Grada Zadra dobili su zadruga Brlog, Košarkaški klub osoba s invaliditetom Zadar, Vladimir Gašpar, Ivica Vidulić, a Grb gradonačelnika uručen je Maji Cindrić, Anđelki Marin, Noelu Lakiću i Marinu Varivodi te dr. Klausu Peteru Boergenu.

Svečanosti je kao izaslanik premijera Andreja Plenkovića nazočio ministar turizma Gari Cappelli. Izaslanik predsjednice RH Kolinde Grabar-Kitarović bio je akademik Nikola Bašić, a izaslanica predsjednika Hrvatskog sabora, Grozdana Perić, predsjednica saborskog Odbora za financije i državni proračun. Svečanoj sjednici Gradskog vijeća nazočili su i brojni drugi uzvanici, među kojima i župan Zadarske županije Božidar Longin sa zamjenicima te predsjednik Županijske skupštine Zadarske županije Željko Lončar.

Pročitano 1436 puta

Zadnje objave

rujna 25, 2023

Kulturno vijeće Zadarske županije je donijelo Kriterije za ocjenu kvalitete prijedloga programa javnih potreba u kulturu Zadarske županije

Na svojoj 10. sjednici održanoj 25. rujna 2023. Kulturno vijeće Zadarske županije je…
rujna 15, 2023

NAJAVA 14. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

14. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 21. rujna…
rujna 15, 2023

JAVNI POZIV za dodjelu potpora za poticanje IT poduzetništva na području Zadarske županije

Zadarska županija kao provoditelj Programa poticanja IT poduzetništva na području…
rujna 04, 2023

Povratak u školske klupe: Župan sa suradnicima posjetio škole u Obrovcu

Prvog dana nove školske godine župan Božidar Longin u pratnji zamjenika Šime Vickovića,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA