Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Svečana sjednica: Luka Modrić počasni građanin Zadra

Posted On Petak, 23 studenoga 2018 14:30

Svečana sjednica Gradskog vijeća u povodu Dana grada Zadra i blagdana Svetog Krševana održana je u petak 23. studenoga.

Zadar je, tom prigodom, dobio i novog počasnog građanina. Nakon Franje Tuđmana i generala Ante Gotovine, treći počasni građanin Zadra postao je kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić. Priznanje su preuzeli njegovi roditelji, otac Stipe i majka Radojka.

- Naša reprezentacija predvođena kapetanom Modrićem pokazala je svjetski nogometni spektakl, čvrsti karakter, skromnost i zajedništvo. Ovo povelja je naše priznanje dječaku koji je odrastao u okolnostima rata i koji je primjer svim mladim ljudima da uz vjeru, talent i naporan rad niti jedan cilj nije nedostižan. Uspjesi naših laureata nas raduju i ispunjavaju optimizmom i potvrđuju kako Zadar prepoznaje izvrsnost - poručio je general Ante Gotovina koji je na pozornicu dopratio Lukine roditelje.

Nagrade za životno djelo dobili su glumica Jasna Ančić i poduzetnik Željko Uzelac, dok su nagrade Grada Zadra uručene Antoniji Mlikoti, Miljenku Dujeli, Šimi i Mihovilu Fanteli, tvrtki Cromaris te četvorici zadarskih nogometaša – Luki Modriću, Danijelu Subašiću, Šimi Vrsaljku i Dominiku Livakoviću. Grb Grada Zadra dobili su zadruga Brlog, Košarkaški klub osoba s invaliditetom Zadar, Vladimir Gašpar, Ivica Vidulić, a Grb gradonačelnika uručen je Maji Cindrić, Anđelki Marin, Noelu Lakiću i Marinu Varivodi te dr. Klausu Peteru Boergenu.

Svečanosti je kao izaslanik premijera Andreja Plenkovića nazočio ministar turizma Gari Cappelli. Izaslanik predsjednice RH Kolinde Grabar-Kitarović bio je akademik Nikola Bašić, a izaslanica predsjednika Hrvatskog sabora, Grozdana Perić, predsjednica saborskog Odbora za financije i državni proračun. Svečanoj sjednici Gradskog vijeća nazočili su i brojni drugi uzvanici, među kojima i župan Zadarske županije Božidar Longin sa zamjenicima te predsjednik Županijske skupštine Zadarske županije Željko Lončar.

Pročitano 1316 puta

Zadnje objave

siječnja 30, 2023

PROMO VIDEO PROJEKTA CUHaCHA

siječnja 23, 2023

Objava rezultata istraživanja: „Profil, ponašanje i zadovoljstvo turista, korisnika niskotarifnih zračnih prijevoznika u Zadarskoj županiji u 2022. godini“

Dana 20. siječnja 2023. godine u 10,00 sati u Velikoj vijećnici Zadarske županije…
siječnja 02, 2023

Župan Longin i načelnik Dražina posjetili graničnu policiju

Župan Božidar Longin i zamjenik Šime Vicković Vice posjetili su Postaju granične policije…
siječnja 01, 2023

Županov novogodišnji posjet rodilištu - djevojčica prva beba rođena u 2023. godini 

Župan Božidar Longin sa suradnicima tradicionalno je prvoga dana nove godine posjetio…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA