HRT Radio Zadar obilježio 50 godina djelovanja

Posted On Srijeda, 24 listopada 2018 08:51

U koncertnoj dvorani Kneževe palače svečano je proslavljena jubilarna 50. obljetnica početka emitiranja HRT Radio Zadra. Prigodnim programom bivši i sadašnji djelatnici prisjetili su se 50 godina rada najstarije zadarske radio postaje.

Nakon zvukova skladbe „Moba“ legendarnog Šime Dešpalja, 23. listopada 1968. prvi puta u eteru se začulo "Ovdje Radio Zadar", a od svojih samih početaka pa do danas HRT Radio Zadar prati život grada Zadra i cijelog zadarskoga kraja.

„Već od samog početka Radio Zadar se profilirao kao regionalna postaja temelj čije djelatnosti je bio, a slobodno možemo dodati i ostao, informativni program. Vrijeme je radiju donosilo sve kvalitetniju tehničku opremljenost, no ono čime  se Radio Zadar uvijek mogao ponositi bio je, i jest, kvalitetan kadar. Kao i u ostalim medijima, ali i drugim institucijama, ljudi su najveća vrijednost“, poručio je župan Longin podsjetivši kako su djelatnici Radio Zadra dijelili sudbinu sa svojim sugrađanima i u najtežim danima Domovinskog rata.

„Tada su djelatnici svoj profesionalan odnos dokazali emitirajući program 24 sata dnevno i u najtežim uvjetima, ostavši jedinim izvorom informacija te znakom da je Zadar i dalje slobodan i nepokoren“, kazao je Longin.

Prigodnim riječima nazočnima su se obratili i gradonačelnik Zadra Branko Dukić, glavna urednica Hrvatskog radija Eliana Čandrlić Glibota, glavni urednik HRT Radio Zadra Toni Pajkin te rukovoditelj HRT Centra Zadar Ante Kolanović koji je naglasio da je Radio Zadar živo tkivo ovoga grada i županije s kojima je neraskidivo vezan.

„Upravo zato želim zahvaliti svima koji su na bilo koji način doprinijeli da Radio Zadar napreduje, makar i sitnim korakom – od utemeljitelja koji su u eter izgovorili prve riječi na današnji dan, do onih koji danas rade 24 sata programa“, rekao je Kolanović.

Svim sadašnjim i bivšim djelatnicima čestitamo veliki jubilej i želimo im još najmanje 50 godina uspješnog djelovanja!

 

Pročitano 117 puta
studenoga 18, 2018

Dan sjećanja na žrtve Škabrnje u Domovinskom ratu

Kolonom sjećanja "Korak po korak" i komemorativnim skupom u nedjelju, 18. studenog 2018.,…
studenoga 16, 2018

Znanstveno-stručni skup o nautičkom turizmu kao potencijalu lokalnog razvoja

Agencija za ruralni razvoj Zadarske županije - AGRRA organizira znanstveno-stručni skup o…
studenoga 16, 2018

3. Kongres sportskog turizma: Zadar je primjer sportskog grada

Športski centar Višnjik domaćin je 3. Kongresa sportskog turizma koji će od 15. do 17.…
studenoga 15, 2018

Održan radni sastanak Radne grupe za provedbu Plana navodnjavanja za područje Zadarske županije i projektnog tima

U srijedu, 14. studenog 2018. godine u Smilčiću je održan radni sastanak Radne grupe za…
studenoga 15, 2018

Predložen proračun za iduću godinu u iznosu većem od milijarde kuna

Pročelnica Upravnog odjela za financija i proračun Bibijana Baričević predstavila je na…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA