Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

HRT Radio Zadar obilježio 50 godina djelovanja

Posted On Srijeda, 24 listopada 2018 08:51

U koncertnoj dvorani Kneževe palače svečano je proslavljena jubilarna 50. obljetnica početka emitiranja HRT Radio Zadra. Prigodnim programom bivši i sadašnji djelatnici prisjetili su se 50 godina rada najstarije zadarske radio postaje.

Nakon zvukova skladbe „Moba“ legendarnog Šime Dešpalja, 23. listopada 1968. prvi puta u eteru se začulo "Ovdje Radio Zadar", a od svojih samih početaka pa do danas HRT Radio Zadar prati život grada Zadra i cijelog zadarskoga kraja.

„Već od samog početka Radio Zadar se profilirao kao regionalna postaja temelj čije djelatnosti je bio, a slobodno možemo dodati i ostao, informativni program. Vrijeme je radiju donosilo sve kvalitetniju tehničku opremljenost, no ono čime  se Radio Zadar uvijek mogao ponositi bio je, i jest, kvalitetan kadar. Kao i u ostalim medijima, ali i drugim institucijama, ljudi su najveća vrijednost“, poručio je župan Longin podsjetivši kako su djelatnici Radio Zadra dijelili sudbinu sa svojim sugrađanima i u najtežim danima Domovinskog rata.

„Tada su djelatnici svoj profesionalan odnos dokazali emitirajući program 24 sata dnevno i u najtežim uvjetima, ostavši jedinim izvorom informacija te znakom da je Zadar i dalje slobodan i nepokoren“, kazao je Longin.

Prigodnim riječima nazočnima su se obratili i gradonačelnik Zadra Branko Dukić, glavna urednica Hrvatskog radija Eliana Čandrlić Glibota, glavni urednik HRT Radio Zadra Toni Pajkin te rukovoditelj HRT Centra Zadar Ante Kolanović koji je naglasio da je Radio Zadar živo tkivo ovoga grada i županije s kojima je neraskidivo vezan.

„Upravo zato želim zahvaliti svima koji su na bilo koji način doprinijeli da Radio Zadar napreduje, makar i sitnim korakom – od utemeljitelja koji su u eter izgovorili prve riječi na današnji dan, do onih koji danas rade 24 sata programa“, rekao je Kolanović.

Svim sadašnjim i bivšim djelatnicima čestitamo veliki jubilej i želimo im još najmanje 50 godina uspješnog djelovanja!

 

Pročitano 1118 puta

Zadnje objave

listopada 21, 2020

Započela provedba projekta CUHaCHA - „EnhanCing Sustainable ToUrism Development through Culinary HeritAge“

Tradicionalna hrana oduvijek je igrala ključnu ulogu u kreiranju kulturološkog nasljeđa.…
listopada 15, 2020

NAJAVA 20. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

20. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 21. listopada…
listopada 14, 2020

NATJEČAJ za dodjelu »Nagrade za promicanje prava djeteta« u 2020. godini.

Dana 9. listopada 2020. godine Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i…
listopada 06, 2020

Čestitke Robertu Košti na nagradi na Festivalu Mali Marulić

Novo priznanje za Kazalište lutaka Zadar. Na 13. Festivalu hrvatske drame za djecu Mali…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA