Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Potpisan Sporazum o sufinanciranju uređivanja prostora zadarske policije

Posted On Ponedjeljak, 24 rujna 2018 18:10

Ministar unutarnjih poslova Davor Božinović potpisao je danas sa županom Božidarom Longinom i gradonačelnikom grada Zadra Brankom Dukićem sporazum o sufinanciranju uređenje poslovnog prostora za potrebe PU zadarske.

Naime, u kompleksu bivše vojarne Stjepan Radić nalaze se prazni prostori dodijeljeni MUP-u 2002. godine. S obzirom na činjenicu da je 1. policijska postaja PU zadarske smještena u zgradi Županijskog i Općinskog suda, a zbog čega su sudovi u deficitu poslovnog prostora, postignut je dogovor o preseljenju 1. policijske postaje u zgrade bivše vojarne.

Zadarska županija i Grad Zadar pružaju potporu spomenutom preseljenju te su preuzeli obvezu financijske pomoći uređenju novog sjedišta 1. policijske postaje. Imajući u vidu značaj rada PU zadarske za sigurnost svih građana Zadarske županije te podizanje kvalitete rada sudova, što izravno utječe na kvalitetu pružanja usluga žiteljima Zadarske županije, Zadarska županija će izdvojiti iznos od 600.000,00 kuna, i to u dva jednaka obroka kroz dvije proračunske godine.

 

“U posljednjih godinu dana intenzivno radimo na obnovi prostora Policijskih uprava. Na tome se dugo nije dovoljno radilo”, poručio je ministar Božinović dodajući kako su povoljniji uvjeti za rad policijskih službenika na korist svima. 

“Premještanjem iz stare jezgre efikasnost policije bit će još bolja. I mi u Županiji radimo na selidbi s Poluotoka u vojarnu. Time bi dobili zaokruženu priču s institucijama na jednom mjestu koje bi tada bile i dostupnije građanima” rekao je župan Longin, dok je gradonačelnik Branko Dukić istaknuo važnost sinergije u osiguranju sigurnosti značajne za zadarski turizam. 

 

 

Pročitano 983 puta

Zadnje objave

listopada 21, 2020

Započela provedba projekta CUHaCHA - „EnhanCing Sustainable ToUrism Development through Culinary HeritAge“

Tradicionalna hrana oduvijek je igrala ključnu ulogu u kreiranju kulturološkog nasljeđa.…
listopada 15, 2020

NAJAVA 20. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

20. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 21. listopada…
listopada 14, 2020

NATJEČAJ za dodjelu »Nagrade za promicanje prava djeteta« u 2020. godini.

Dana 9. listopada 2020. godine Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i…
listopada 06, 2020

Čestitke Robertu Košti na nagradi na Festivalu Mali Marulić

Novo priznanje za Kazalište lutaka Zadar. Na 13. Festivalu hrvatske drame za djecu Mali…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA