Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Teniska ljepotica na Višnjiku spremna za polufinale Davis Cupa

Posted On Petak, 07 rujna 2018 15:13

 

Odbrojavaju se dani do početka teniskog spektakla u Zadru - polufinalnog susreta Davis Cupa između Hrvatske i SAD-a, koji će se igrati na novouređenom zemljanom terenu na Višnjiku, od petka 14. do nedjelje 16. rujna.

“Polažemo velike nade u našu reprezentaciju, a ovo će biti događaj koji će Zadar, Zadarsku županiju, Dalmaciju i cijelu Hrvatsku promovirati kao sportsku i turističku zemlju. Vjerujemo u pobjedu protiv SAD-a s kojima do sada imamo skor 4:0, a nadam se da ćemo nakon Zadra imati i 5:0 te da ćemo ući u finale. Očekujemo maksimalnu podršku s tribina“, rekla je predsjednica Hrvatskog teniskog saveza Nikolina Babić.

Bit će ovo treći put da Zadar ugošćuje susret Davis Cupa, a u prethodna dva navrata Hrvatska je u Dvorani Krešimira Ćosića svladala Brazil, odnosno Francusku.

“Grad Zadar je izuzetno sretan što ugošćuje dvije tako velike teniske reprezentacije, a to samo govori kako ovdje dišemo sportski, što potvrđuje i podatak da je ovo već treći put kako smo domaćini našoj Davis Cup reprezentaciji. Ovo je prvi put da će se Davis Cup igrati u Zadru na otvorenom, na zemljanom terenu koji će kasnije ostati u sklopu ŠRC Višnjik na usluzi građanima. Grad Zadar uložit će još i dodatne napore da se napravi još šest pomoćnih terena, a ako Bog da i više“, naglasio je gradonačelnik Zadra Branko Dukić.

Župan Zadarske županije Božidar Longin iskazao je zadovoljstvo montažnim kompleksom koji će moći primiti čak osam tisuća gledatelja te je uvjeren u nastavak pobjedničke tradicije naše reprezentacije u Zadru.

“Sretan sam što se ovo događa u našem gradu i županiji. Zadar je bio do sada domaćin velikih sportskih događaja, no ovaj koji nam dolazi zasigurno jedan od najvećih od postojanja naše županije i to me čini posebno ponosnim, kao i sam pogled na ovaj prekrasan stadion koji je najveći i najljepši u Hrvatskoj. Zahvalio bih se i Vladi RH što je prepoznala da grad Zadar zaista može biti domaćin ovako velikog svjetskog događaja. Očekujemo pune tribine i naravno da sam optimist. Idemo u finale“, poručio je Longin.

Za Hrvatsku će igrati Marin Čilić, Borna Ćorić, Ivan Dodig, Franko Škugor i povratnik Mate Pavić, dok su u sastavu američke reprezentacije Steve Johnson, Sam Querrey, Frances Tiafoe te Jack Sock i Mike Bryan, koji na Višnjik stižu s naslovom pobjednika US Opena u konkurenciji parova.

 

Pročitano 902 puta

Zadnje objave

listopada 21, 2020

Započela provedba projekta CUHaCHA - „EnhanCing Sustainable ToUrism Development through Culinary HeritAge“

Tradicionalna hrana oduvijek je igrala ključnu ulogu u kreiranju kulturološkog nasljeđa.…
listopada 15, 2020

NAJAVA 20. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

20. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 21. listopada…
listopada 14, 2020

NATJEČAJ za dodjelu »Nagrade za promicanje prava djeteta« u 2020. godini.

Dana 9. listopada 2020. godine Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i…
listopada 06, 2020

Čestitke Robertu Košti na nagradi na Festivalu Mali Marulić

Novo priznanje za Kazalište lutaka Zadar. Na 13. Festivalu hrvatske drame za djecu Mali…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA