Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image
×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 780

Centar za posjetitelje Mali Arsenal proglašen najuspješnijim ostvarenjem na području oblikovanja i unutrašnjeg uređenja u 2017. godini

Posted On Utorak, 27 ožujka 2018 12:31

Na godišnjoj izložbi ostvarenja hrvatskih arhitektica i arhitekata u 2017. godini koja se održala  22. ožujka 2018. godine u Tehničkom muzeju Nikola Tesla u Zagrebu uručene su nagrade za najbolja arhitektonska rješenja u 2017. godini. Tom prigodom su zadarski studio AB forum kojeg predstavljaju arhitekti Iva Letilović i Igor Pedišić te Vladimir Končar iz tvrtke Revolucija dizajna dobili nagradu Bernardo Bernardi za centar za posjetitelje Mali Arsenal, kao najuspješnije ostvarenje na području oblikovanja i unutrašnjeg uređenja.

Mali arsenal dio je zadarskog srednjovjekovnog Kaštela, kuća-prostorija adaptirana u multimedijalni izložbeni centar, kao polaznu točku šetnje posvećene upoznavanju fortifikacijskog sustava grada. Namjena prostora je autorima omogućila igru iluzije. Dok je za vrijeme projekcije ambijent potpuno dematerijaliziran, u trenutku njezina prestanka Mali arsenal preobražava se u maksimalno prezentiran autentični povijesni prostor, stoji u obrazloženju stručnog žirija.

Centar za posjetitelje Mali Arsenal obnovljen je i opremljen u sklopu projekta HERA  (Upravljanje održivim turizmom zasnovanim na zajedničkom kulturnom nasljeđu Jadrana) nositelja Zadarske županije, u kojem je sudjelovalo čak 20 partnera iz 8 država. Projekt HERA  odabran je za financiranje u sklopu Programa jadranske prekogranične suradnje na prvom pozivu za strateške projekte. Provedba projekta HERA trajala je 38 mjeseci zaključno sa 31. prosinca 2016. godine, a ukupna vrijednost projekta iznosila je 8.842.602,24 EUR.

 

Pročitano 2564 puta

Zadnje objave

svibnja 16, 2024

NAJAVA 17. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

17. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 23. svibnja 2024.…
svibnja 15, 2024

Posjet šefa delegacije vlade Katalonije Zadarskoj županiji

U radnom posjetu Zadarskoj županiji boravio je Eric Hauck, šef delegacije Vlade…
svibnja 10, 2024

Veleposlanica Rayes u nastupnom posjetu Zadarskoj županiji: Hrvatska je dokazani partner SAD-a

U nastupnom posjetu Zadarskoj županiji boravila je nova veleposlanica Sjedinjenih…
svibnja 09, 2024

Župan i Kolega u obilasku: Radovi na hospiciju u Babindubu napreduju predviđenom dinamikom

Župan Božidar Longin u pratnji županijskog pročelnika za zdravstvo Marka Kolege obišao je…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA