Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Dnevno izvješće za 31. prosinca: 337 novozaraženih osoba

Posted On Petak, 31 prosinca 2021 12:57

Na području Zadarske županije 337 je novih slučajeva zaraze koronavirusom.

Novozaraženi izolaciju provode na područjima gradova Zadar(186), Benkovac(18), Biograd n/m(8), Nin(7) i Obrovac(2) te općina Bibinje(8), Galovac(4), Gračac(1), Jasenice(10), Lišane Ostrovičke(1), Novigrad(2), Pakoštane(17), Polača(1), Poličnik(8), Posedarje(1), Preko(3), Privlaka(6), Ražanac(3), Sali(3), Stankovci(3), Starigrad(4), Sukošan(16), Sv.Filip i Jakov(10), Škabrnja(5), Vir(2), Vrsi(4) i Zemunik Donji(4).

Tijekom jučerašnjeg dana testirano je 816 uzoraka, pod aktivnim nadzorom je 2004 stanovnika, a od bolesti se oporavilo 368 osoba.

Na COVID odjelima Opće bolnice Zadar hospitalizirano je 47 bolesnika od kojih je 11 na respiratoru, a u Specijalnoj bolnici za ortopediju Biograd na Moru na liječenju je 14 pacijenata oboljelih od koronavirusa.

U protekla 24 sata policijski službenici Policijske uprave zadarske nisu evidentirali kršenje mjere samoizolacije.

Kao i proteklih nekoliko dana porast broja novoozaraženih osoba je očekivan i posljedica je kako većih okupljanja i boravka u zatvorenim prostorima, tako i velikog broja testiranja. I dalje je najveći broj zaraženih mlađih od 30 godina, a od današnjeg ukupnog broja 53 su osobe starije od 60 godina. Većina novooboljelih ima vrlo blage simptome, a stanje u bolnicama je zadovoljavajuće i pod kontrolom. Omikron varijanta virusa za sada nije službeno potvrđena na našem području.

Svim žiteljima Zadarske županije želimo sretnu i zdravu Novu godinu. U novogodišnjoj noći nemojte zaboraviti da je virus oko nas, čuvajte svoje zdravlje i zdravlje svojih bližnjih.

Pročitano 332 puta

Zadnje objave

siječnja 06, 2022

Županova čestitka episkopu dalmatinskom povodom pravoslavnog Božića

U povodu pravoslavnog Božića koji se slavi u petak, 7. siječnja župan Božidar Longin…
siječnja 06, 2022

Župan Longin posjetio graničnu policiju: Sigurnost je brend Zadarske županije

Župan Božidar Longin i zamjenik župana Šime Vicković u pratnji načelnika Policijske…
Betlehemsko svjetlo mira i ove je godine stiglo u Zadarsku županiju
prosinca 23, 2021

Betlehemsko svjetlo stiglo u Zadarsku županiju

Betlehemsko svjetlo mira i ove je godine stiglo u Zadarsku županiju. Mladi izviđači iz…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA