Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Dnevno izvješće za 06. listopada: 30 novozaraženih osoba

Posted On Srijeda, 06 listopada 2021 09:34

Na području Zadarske županije 30 je novih slučajeva zaraze koronavirusom, a dvije su osobe preminule. Novooboljeli izolaciju provode na područjima gradova Zadar(19), Benkovac(1), Biograd(1) i Obrovac(1) te općina Gračac(1), Polača(2), Poličnik(1), Posedarje(1), Ražanac(1) i Sukošan(2).

Tijekom jučerašnjeg dana testirano je 378 uzoraka, pod aktivnim nadzorom je 527 stanovnika, a od bolesti se oporavila 31 osoba.

Na COVID odjelima Opće bolnice Zadar hospitalizirana su 22 bolesnika od kojih je 4 na respiratoru, a u Specijalnoj bolnici za ortopediju Biograd na Moru na liječenju je 14 pacijenata oboljelih od koronavirusa.

U Općoj bolnici Zadar od posljedica infekcije koronavirusom preminule su dvije muške osobe u dobi od 33 i 74 godine.

„33-godišnji pacijent bio je prije zaraze koronavirusm zdrava osoba bez prethodnih bolesti, no teški oblik infekcije doveo je do teških oštećenja organizma zbog čega je na žalost mladi čovjek preminuo . Pacijent nije bio cijepljen i u trenutku smrti bio je na respiratoru. 74-godišnji pacijent preminuo jučer u našoj bolnici od posljedica infekcije koronavirusom i ranijih komorbiditeta. Ovim putem izražavamo sućuti obiteljima preminulih osoba.
Već smo više puta govorili o tome da je u našoj bolnici na COVID odjelima sve više mladih hospitalizirano, u jednom trenutku imali smo preko 30 posto osoba mlađih od 50 godina s teškim oblicima zaraze. Preko 90 posto hospitaliziranih u našij bolnici nije cijepljeno.“-rekao je zamjenik ravnatelja OB Zadar dr. Edi Karuc.

U protekla 24 sata policijski službenici Policijske uprave zadarske nisu evidentirali kršenje mjere samoizolacije.

Pročitano 275 puta

Zadnje objave

studenoga 26, 2021

NAJAVA 4. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

4. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 3. prosinca (petak)…
studenoga 16, 2021

NAJAVA 5. sjednice Kolegija župana Zadarske županije

5. sjednica Kolegija župana održat će se dana 17. studenoga (srijeda) 2021. godine u…
studenoga 15, 2021

Županova čestitka nogometašima na plasmanu na Svjetsko prvenstvo

Povodom velikog uspjeha hrvatske nogometne reprezentacije i plasmana na Svjetsko…
studenoga 09, 2021

„JOINT CROSS BORDER TRAINING” – Edukativna međugranična radionica - Sastanak prekogranične suradnje Italija- Hrvatska

Zadarska županija, Upravni odjel za poljoprivredu, ribarstvo, vodno gospodarstvo, ruralni…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA