Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Dnevno izvješće za 14. srpnja: 53 novozaražene osobe

Posted On Srijeda, 14 srpnja 2021 09:54

Na području Zadarske županije 53 su nova slučaja zaraze konoravirusom. Novozaraženi izolaciju provode na području gradova Zadar (31) i Biograd(2) te općina Poličnik(4), Posedarje(2), Preko(1), Sali(2), Sukošan(2), Škabrnja(1), Tkon(1), Vrsi(3) i Zemunik Donji(4).

Kod novooboljelih osoba većinom se radi o kontaktima već prethodno pozitivne osobe.

Tijekom jučerašnjeg dana testirano je 196 uzoraka, pod aktivnim nadzorom je 581 stanovnik, a od bolesti su se oporavile 22 osobe. Prosječna dob novooboljelih je 37 godina.

Na COVID odjelu Opće bolnice Zadar hospitalizirano je 12 osoba od kojih je 1 na respiratoru.

U protekla 24 sata policijski službenici Policijske uprave zadarske evidentirali su jedno kršenje mjere samoizolacije.

„Prema evidenciji koju imamo jučerašnji novooboljeli su najvećih dijelom ispod 40 godina i svi imaju vrlo blage simptome kao što je blaga grlobolja. Nema mjesta panici, ovaj današnji nagli skok je rezultat testiranja više članova obitelji koji su htjeli dobiti potvrdu o bolesti. Testirajući svakodnevno stanovnike sa vrlo blagim simptomima dižemo incidenciju na našim listama, a u stvarnosti stanje nije alarmantno. Stanje u bolnici nam je i dalje dobro što je najvažnije u ovome trenutku, ali i dalje upozoravamo da nema opuštanja i da moramo paziti jedni na druge, posebno na svoje kontakte. Dopuštena su vjenčanja i zabave,  a iako su određena pravila i mjere za iste činjenica je da se mnogi toga ne pridržavaju. Nadam se da je današnje povećanje privremeno te da ćemo već sutra imati manji broj kako ne bismo ušli u crvenu zonu i u jednom danu ostali bez turista .“ -rekao je voditelj Službe epidemiologije Zavoda za javno zdravstvo dr. Alan Medić.

Pročitano 865 puta

Zadnje objave

kolovoza 30, 2021

Župan Longin sa suradnicima na obilježavanju Dan Općine Vir

Dan općine Vir i blagdan Glavosjeka Sv. Ivana Krstitelja svečano je obilježen u nedjelju,…
Ministrica Vučković i župan Longin sa suradnicima u posjetu pogonima tvrtke Mišlov
kolovoza 27, 2021

Svečano obilježen Dan općine Poličnik

U petak, 27. kolovoza svečano je obilježen Dan općine Poličnik i blagdan nebeskog…
kolovoza 06, 2021

Odgovorno i održivo ribarstvo na Jadranu kroz inovativne tehnologije i jadranske riblje proizvode - projekt PRIZEFISH

Projekt PRIZEFISH – Piloting of eco-innovative fishery supply-chains to market…
srpnja 22, 2021

Krajem lipnja više od 60 tisuća zaposlenih u Zadarskoj županiji

Zadarska županija i na koncu šestog mjeseca 2021. godine bilježi značajno povećanje broja…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA