Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Final 4 turnir rukometne SEHA lige, primjer epidemiološki dobro organizirane sportske manifestacije

Posted On Subota, 12 rujna 2020 17:15

Završnica  Final 4 turnira rukometne SEHA lige,  koje je održano  od 4. do 6. rujna u dvorani Krešimira Ćosića u Zadru organizirana je po svim epidemiološkim mjerama i time je postala primjer dobro organizirane sportske manifestacije u „novom“ vremenu.

Budući da je bila riječ o međunarodnom turniru koji se po prvi puta od početka pandemije  održavao u nazočnosti dijela publike u zatvorenom prostoru, moramo istaknuti da su organizatori proveli jako dobre epidemiološke mjere prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravtvo i Stožera civilne zaštite Zadarske županije te nije bilo niti jedne pojave oboljelog od COVIDA-19,  kako među igračima odnosno sudionicima turnira tako i među publikom. Organizatori su odradili izvrstan protokol poštivanja svih preporučenih mjera te su na taj način postali primjer kako bi  ubuduće trebalo organizirati ovakve  sporske manifestacije. Napravljeno je niz protokola koji su dokumentirani ne samo uz ponašanje publike u dvorani već i natjecatelja, sudionika, volontera i novinara, odnosno svih koji su ulazili u dvoranu. Svi su imali pravila ponašanja kojih su se pridržavali. Ovo još jedom pokazuje kolika je važnost i za opću populaciju pridražavanje puno puta ponavljanih epidemioloških mjera.

Pročitano 271 puta

Zadnje objave

kolovoza 30, 2021

Župan Longin sa suradnicima na obilježavanju Dan Općine Vir

Dan općine Vir i blagdan Glavosjeka Sv. Ivana Krstitelja svečano je obilježen u nedjelju,…
Ministrica Vučković i župan Longin sa suradnicima u posjetu pogonima tvrtke Mišlov
kolovoza 27, 2021

Svečano obilježen Dan općine Poličnik

U petak, 27. kolovoza svečano je obilježen Dan općine Poličnik i blagdan nebeskog…
kolovoza 06, 2021

Odgovorno i održivo ribarstvo na Jadranu kroz inovativne tehnologije i jadranske riblje proizvode - projekt PRIZEFISH

Projekt PRIZEFISH – Piloting of eco-innovative fishery supply-chains to market…
srpnja 22, 2021

Krajem lipnja više od 60 tisuća zaposlenih u Zadarskoj županiji

Zadarska županija i na koncu šestog mjeseca 2021. godine bilježi značajno povećanje broja…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA