Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Nema novozaraženih, a broj oporavljenih raste

Posted On Utorak, 28 travnja 2020 10:41

Na području Zadarske županije ni jutros nema novoozaraženih osoba pa je ukupan broj zaraženih koronavirusom od početka epidemijei dalje  85. S današnjim danom izliječeno je 39 od kojih najviše  sa području Grada Zadra.

U Općoj bolnici u Zadru na COVID odjelu nalazi se 5 osoba , a u bolnici u Biogradu na liječenju je troje  lakših  pacijenta . Nitko nije na respiratoru.

Aktivni nadzor provodi se nad 483 osoba, a istekao je za 2363 stanovnika sa područja Zadarske županije.

Tim za provedbu mjera pojačane kontrole za sprječavanje epidemije u sustavu socijalne skrbi izvršio je tijekom jučerašnjeg  dana   kontrolu ustanova: Dom sveta Marta, Obiteljski dom Marina  i  Obiteljski dom Gorica te ni  u jednom od domova  nisu uočeni propusti i nedostatci u postupanju po uputi Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Policijski  službenici su u protekla 24 sata izvršili 217 provjera vezano uz provođenje mjera samoizolacije kojom prilikom je  evidentirano 1  kršenje propisane mjere. Provodeći nadzor i provedbu Odluke o zabrani napuštanja mjesta prebivališta ili stalnog boravišta evidentirana je 21 osoba koje je  pristupila  policijskoj kontroli na prometnim punktovima, a da pri  tome nije imala valjanu propusnicu.

Pročitano 203 puta

Zadnje objave

svibnja 24, 2020

Županova čestitka povodom Ramazanskog bajrama

Župan Božidar Longin u povodu proslave Ramazanskog bajrama uputio je čestitku glavnom…
svibnja 13, 2020

Unatoč koronavirusu: Nastavlja se izgradnja ključnih infrastrukturnih projekata za otočane

Unatoč pandemiji koronavirusa koja je paralizirala značajan dio gospodarskih aktivnosti,…
svibnja 12, 2020

NAJAVA 18. izvanredne elektronske sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

18. izvanredna elektronska sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održati će se…
svibnja 04, 2020

Župan uputio čestitku vatrogascima povodom blagdana sv. Florijana

Dan vatrogastva u Republici Hrvatskoj slavi se 4. svibnja, na dan svetog Florijana,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA