Ne otkrivajte identitet osoba pozitivnih na koronavirus!

Posted On Srijeda, 25 ožujka 2020 12:07

Na konferenciji  za novinare župan Božidar Longin rekao je da je situacija puno ozbiljnija nego jučer, ali da je još uvijek pod kontrolom.

Ponovio je da od svih traži  društvenu solidarnost, pogotovo od osoba koje su u samoizolaciji te razumijevanje prema  onim osobama kojima je potvrđen koronavirus, kao i njihovim obiteljima i bližnjima.

„Nemojmo ih stigmatizirati, već sutra to može biti netko od nas. Isto tako molim i vas, predstavnike medija, da zaštitite njihovu privatnost.  Tim osobama potrebna je podrška i razumijevanje svih nas.

Naravno, od osoba koje su oboljele, ili sumnjaju da su zaražene također očekujemo maksimalnu odgovornost, a posebno se to odnosi na one iz zdravstvene struke, jer upravo oni moraju pokazati primjer odgovornog ponašanja.

Stručna pomoć je svima na raspolaganju, kao i posebna amulanta za koronavirus koju smo pripremili na Ravnicama. Budimo i dalje odgovorni, razboriti i solidarni. Tako ćemo najbolje pomoći kako sebi, tako i drugima! Smanjimo broj društvenih kontakata i – OSTANIMO DOMA!“, poručio je i danas župan Longin.

Pročitano 77 puta