Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Teniska ljepotica na Višnjiku spremna za polufinale Davis Cupa

Posted On Petak, 07 rujna 2018 15:13

 

Odbrojavaju se dani do početka teniskog spektakla u Zadru - polufinalnog susreta Davis Cupa između Hrvatske i SAD-a, koji će se igrati na novouređenom zemljanom terenu na Višnjiku, od petka 14. do nedjelje 16. rujna.

“Polažemo velike nade u našu reprezentaciju, a ovo će biti događaj koji će Zadar, Zadarsku županiju, Dalmaciju i cijelu Hrvatsku promovirati kao sportsku i turističku zemlju. Vjerujemo u pobjedu protiv SAD-a s kojima do sada imamo skor 4:0, a nadam se da ćemo nakon Zadra imati i 5:0 te da ćemo ući u finale. Očekujemo maksimalnu podršku s tribina“, rekla je predsjednica Hrvatskog teniskog saveza Nikolina Babić.

Bit će ovo treći put da Zadar ugošćuje susret Davis Cupa, a u prethodna dva navrata Hrvatska je u Dvorani Krešimira Ćosića svladala Brazil, odnosno Francusku.

“Grad Zadar je izuzetno sretan što ugošćuje dvije tako velike teniske reprezentacije, a to samo govori kako ovdje dišemo sportski, što potvrđuje i podatak da je ovo već treći put kako smo domaćini našoj Davis Cup reprezentaciji. Ovo je prvi put da će se Davis Cup igrati u Zadru na otvorenom, na zemljanom terenu koji će kasnije ostati u sklopu ŠRC Višnjik na usluzi građanima. Grad Zadar uložit će još i dodatne napore da se napravi još šest pomoćnih terena, a ako Bog da i više“, naglasio je gradonačelnik Zadra Branko Dukić.

Župan Zadarske županije Božidar Longin iskazao je zadovoljstvo montažnim kompleksom koji će moći primiti čak osam tisuća gledatelja te je uvjeren u nastavak pobjedničke tradicije naše reprezentacije u Zadru.

“Sretan sam što se ovo događa u našem gradu i županiji. Zadar je bio do sada domaćin velikih sportskih događaja, no ovaj koji nam dolazi zasigurno jedan od najvećih od postojanja naše županije i to me čini posebno ponosnim, kao i sam pogled na ovaj prekrasan stadion koji je najveći i najljepši u Hrvatskoj. Zahvalio bih se i Vladi RH što je prepoznala da grad Zadar zaista može biti domaćin ovako velikog svjetskog događaja. Očekujemo pune tribine i naravno da sam optimist. Idemo u finale“, poručio je Longin.

Za Hrvatsku će igrati Marin Čilić, Borna Ćorić, Ivan Dodig, Franko Škugor i povratnik Mate Pavić, dok su u sastavu američke reprezentacije Steve Johnson, Sam Querrey, Frances Tiafoe te Jack Sock i Mike Bryan, koji na Višnjik stižu s naslovom pobjednika US Opena u konkurenciji parova.

 

Pročitano 481 puta

Zadnje objave

travnja 19, 2019

Održana „kick-off“ konferencija za projekt Adri.SmArtFish

Projekt Adri.SmArtFish – Valorisation of SMall – scale ARTisanal FISHery of the Adriatic…
travnja 18, 2019

Održana 15. sjednica Kolegija župana

Na dnevnom redu sjednice kolegija župana održanoj 18. travnja bila su uz ostalo izvješća…
travnja 17, 2019

NAJAVA 15. sjednice Kolegija župana Zadarske županije

15. sjednica Kolegija župana održat će se dana 18. travnja (četvrtak) 2019. godine u…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA