Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Rezultati javnog poziva za dodjelu bespovratnih potpora mikro poduzetnicima radi ublažavanja posljedica epidemije bolesti COVID-19 na području Zadarske županije za 2021. godinu

Posted On Četvrtak, 15 srpnja 2021 13:02

Dana 23. travnja 2021. godine na službenoj mrežnoj stranici Zadarske županije Upravni odjel za gospodarstvo, turizam, infrastrukturu i EU fondove objavio je Javni poziv za dodjelu bespovratnih potpora mikro poduzetnicima radi ublažavanja posljedica epidemije bolesti COVID-19 na području Zadarske županije za 2021. godinu.

Namjena dodjele potpora je očuvanje i poticanje poslovne aktivnosti za mikro subjekte čiji je rad otežan zbog trajanja epidemije bolesti COVID-19 i kojima je zbog istog došlo do značajnog pada poslovnih aktivnosti.

Na navedeni Javni poziv mogli su se javiti mikro subjekti malog gospodarstva čije je sjedište na području Zadarske županije i koji obavljaju djelatnost na području Zadarske županije, a koji su u 2020. godini imali pad prihoda/primitaka više od 30 % u odnosu na 2019. godinu.

Pojedinačni iznos potpore mogao je iznositi najviše 15.000,00 kuna, tj. 5.000,00 kn jednokratno po poduzetniku koji ima zaposleno 3 radnika na puno radno vrijeme u ožujku 2021. godine, 10.000,00 kn jednokratno po poduzetniku koji ima zaposleno od 4 do 7 radnika na puno radno vrijeme u ožujku 2021. godine, ili 15.000,00 kn jednokratno po poduzetniku koji ima zaposleno od 8 do 9 radnika na puno radno vrijeme u ožujku 2021. godine.

Potpore su se odobravale za sljedeće prihvatljive troškove:

-              za nabavu opreme i materijala za obavljanje osnovne djelatnosti,

-              za podmirenje kreditnih/leasing (financijskih) obveza za nabavljenu opremu koja služi za

obavljanje osnovne djelatnosti,

-              za korištenje/najam poslovnog prostora,

-              za komunalne troškove (električna energija, voda, plin ili drugi energent, komunalni otpad),

-              za troškove telekomunikacija,

-              za knjigovodstvene usluge,

-              za licencije, koncesije i sve druge troškove koji su nastali za potrebe obavljanja osnovne

djelatnosti i

-              za druge obrazložene opravdane troškove za očuvanje poslovne aktivnosti i sufinanciranje

troškova vezanih za prilagodbu poslovanja poduzetnika zbog epidemije bolesti COVID-19.

PDV je bio prihvatljiv trošak samo za mikro subjekte koji nisu u sustavu PDV-a.

Na navedeni Javni poziv prijavilo se ukupno 100 poduzetnika, od toga su 73 (sedamdeset i tri) poduzetnika ispunili tražene uvjete i ostvarili pravo na potporu u ukupnom iznosu od 599.225,21  kuna.

Prilog: Odluka o dodjeli bespovratnih potpora mikro poduzetnicima radi ublažavanja posljedica epidemije bolesti COVID-19 na području Zadarske županije za 2021. godinu

Pročitano 1405 puta

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA