Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

U sklopu provedbe projekta HERCULTOUR, u rujanskom broju National Geographica objavljena je reportaža o ruti liburnskog, rimskog i hrvatskog nasljeđa

Posted On Srijeda, 18 rujna 2019 11:34

FOTO: Stipe Surać

PRIČA IZ ZADARSKE ŽUPANIJE DOBILA „BEST EDIT“ NATIONAL GEOGRAPHICA

„Kada je panker Bero iz Osijeka došao u Benkovac na Vlajternativa festival, nije očekivao susret sa sviračem drevne mišine koji je pohodio Festival bukare. Bilo je to poput glazbenog susreta čovjeka modernog i onog iz liburnijskog doba“, piše u novom broju National Geographica u reportaži naziva „Tragovi prošlosti i drevni okusi“. Ta reportaža na 14 strana govori o ljudima „Na ruti liburnskog, rimskog i hrvatskog nasljeđa“ s pričama iz Benkovca, Nina i Paga, a proglašena je najboljom u rujnu u konkurenciji svih međunarodnih izdanja National Geographic magazina.

Najznamenitiji američki časopis za znanost, geografiju, povijest i svjetsku kulturu svakog mjeseca interno vrednuje priče objavljene u 42 različita jezična izdanja, a uredništvo u Washingtonu procijenilo je kako je reportaža o kulturnoj ruti – projektu čiji je nositelj Zadarska županija – u mjesecu rujnu zaslužila laskavi Best Edit. National Geographic tiska se u svijetu u više od 6,1 milijuna primjeraka uključujući američko izdanje, a dio je velike medijske obitelji National Geographic Society.

Projekt HERCULTOUR vrijedan je 1.176.467,40 EUR (cca. 8.721.800 HRK) te je odobren za financiranje putem „Standard +” poziva na dostavu projektnih prijedloga u sklopu INTERREG Programa prekogranične suradnje Italija-Hrvatska 2014.-2020., a s provedbom je započeo 1. siječnja 2018 godine.

Pročitano 650 puta

Zadnje objave

listopada 16, 2021

NAJAVA 3. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

3. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 22. listopada…
Zajednička fotografija u Domu Zadarske županije
listopada 13, 2021

Primanje u Domu županije za srebrne jediličarke i atletičara Gašpara

Župan Božidar Longin u Domu Zadarske županije primio je jedriličarke Eniju Ninčević i…
Državni tajnik Šime Erlić je uručio s pet ugovora za sufinanciranje EU projekata u vrijednosti od oko 25 milijuna kuna
listopada 08, 2021

Državni tajnik Šime Erlić uručio pet ugovora vrijednih 25 milijuna kuna

Državni tajnik Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije Šime Erlić danas…
listopada 06, 2021

„Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji u 2021. godini

Projekt „Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji predstavlja…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA