Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Projekt ARGOS - ShARed GOvernance of Sustainable fisheries and aquaculture activities as leverage to protect marine resources in the Adriatic Sea

argos

 

Projekt ARGOS - ShARed GOvernance of Sustainable fisheries and aquaculture activities as leverage to protect marine resources in the Adriatic Sea financira se  iz Programa prekogranične suradnje INTERREG V-A Italija-Hrvatska 2014-2020. Provedba projekta započela je 1. travnja 2020. godine, a završetak projekta se očekuje 31. prosinca 2022. godine.

Vodeći partner je Regija Friuli Venezia Giulia (Trieste).

Ostali partneri su: Regija Veneto (Venezia), Regija Emilia Romagna (Bologna), Regija Marche (Ancona), Regija Molise (Campobasso), Regija Puglia (Bari), Institut za biološke resurse i morske biotehnologije – IRBIM (Roma), Talijansko ministarstvo poljoprivrede, hrane i šumarstva (Roma), Istarska županija (Pazin), Primorsko-goranska županija (Rijeka), Zadarska županija (Zadar), Razvojna agencija Šibensko-kninske županije (Šibenik), RERA SD za koordinaciju i razvoj Splitsko-dalmatinske županije (Split), Dubrovačko-neretvanska županija (Dubrovnik), Institut za oceanografiju i ribarstvo (Split), Ministarstvo poljoprivrede (Zagreb).

 

Opći cilj projekta je uspostaviti zajednički okvir upravljanja u kojemu će sve institucije nadležne za ribarstvo i akvakulturu na programskom području djelovati kao cjelina u upravljanju i zaštiti zajedničkih bioloških resursa, pod najboljim znanstvenim vodstvom. Preporuke kao i završni ishodi biti će rezultat multidisciplinarnih aktivnosti kao što su :

  • studije za planiranje pomorskog prostora,
  • procjena interakcije između upravljanja okolišem i društveno-ekonomskih utjecaja,
  • standardizacija postojećih podataka o jadranskim biološkim resursima,
  • provedba bio ekonomskih modela za procjenu ribljih stokova ,
  • provedba pilot akcija ,
  • stvaranje prekogranične mreže radi širenja rezultata projekta i obučavanja poduzetnika za usvajanje okolišno održivih i odgovornih praksi u ribarstvu i akvakulturi.

Ukupan proračun projekta iznosi 5.725.155,00 EUR-a, od čega je sredstvima ERDF-a sufinancirano 85%, odnosno 4.866.381,75 EUR-a.

Proračun Zadarske županije na projektu ukupno je 429.425,00 EUR-a pri čemu 85% odnosno 365.011,25 EUR-a sufinancira ERDF i 15% odnosno 64.413,75 EUR-a Zadarska županija.

Link na službenu stranicu programa Interreg Italija – Hrvatska: https://www.italy-croatia.eu/ 

 


 10.05.2021.

Predstavljen projekt ARGOS

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA