Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

FIRESPILL- Poticanje poboljšane reakcije prekograničnih službi za hitne slučajeve i prevencija povećanjem razine sigurnosti

FIRESPILL- Poticanje poboljšane reakcije prekograničnih službi za hitne slučajeve i prevencija povećanjem razine sigurnosti

interreg italy

Naziv: FIRESPILL- Fostering improved reaction of crossborder emergency services and prevention increasing safety level

Vodeći partner: Javna ustanova RERA SD

Partner/i: IT: Regija Abruzzo, IT: EUROPE POINT CONSORTIUM, HR: Dubrovačko-neretvanska županija, HR: ADRIATIC TRAINING AND RESEARCH CENTRE FOR ACCIDENTAL MARINE POLLUTION PREPAREDNESS AND RESPONSE – ATRAC, HR: Zadarska županija, IT: Regija Marche , HR: Israrska županija, HR: Javna ustanova Razvojna agencija Šibensko-kninske županije, IT: PUGLIA REGION – CIVIL PROTECTION DEPARTMENT, IT: Regija Emilia-Romagna, IT: ENVIRONMENTAL PROTECTION AGENCY OF FRIULI VENEZIA GIULIA, IT: Regija Veneto, HR: Splitsko-dalmatinska županija, IT: PORT CAPTAINCIES – COAST GUARD CORP, MARITIME DIRECTION OF PESCARA

Uloga Zadarske županije: Projektni partner

Ukupna vrijednost projekta: 16.492.799,60 eura

Web stranica: www.italy-croatia.eu/web/firespill

Program Europske teritorijalne suradnje: Program prekogranične suradnje INTERREG V-A Italija-Hrvatska 2014.-2020.

Cilj: Poboljšanje kapaciteta žurnih službi u svrhu povećanja prekogranične učinkovitosti u borbi protiv prirodnih i ljudskim utjecajem izazvanih katastrofa smanjujući izloženost stanovništva utjecaju opasnosti i povećanje sigurnosti hrvatskog i talijanskog Jadranskog bazena poboljšanjem mjera i instrumenata za sprječavanje i upravljanje izvanrednim stanjima.

Aktivnosti:

  • Poboljšanje postojećih regulativa za djelovanje žurnih službi
  • Poboljšanje sustava upravljanja u kriznim situacijama u smislu novih i inovativnih rješenja
  • Poticanje djelovanja građana u slučaju prirodnih katastrofa (požari, izlijevanje nafte i ostale morske opasnosti te potresi)
  • Unapređenje operativnih sposobnosti hitnih službi osigurat će se nabavkom sigurnosne opreme, hitnih vozila na kopnu i moru, mobilnih zapovjednih i upravljačkih jedinica, komunikacijskih sustava i uspostave Centra za naprednu obuku za vatrogastvo i civilnu zaštitu.

Razdoblje provedbe projekta:1/4/2020-31/12/2022

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA