Rad Savjeta za zdravlje Zadarske županije u 2022. godini

Posted On Srijeda, 06 srpnja 2022 09:58

Savjet za zdravlje Zadarske županije kao savjetodavno tijelo Županijske skupštine osnovano je 2009. godine  i sastavljeno je od 15 članova koji su predstavnici jedinica lokalne samouprave, predstavnici komora u zdravstvu, strukovnih udruženja, udruga za zaštitu prava pacijenata te predstavnici sindikata i poslodavaca. Pravilnikom o radu Savjeta za zdravlje uređen je način rada Savjeta, postupci  za donošenje odluka prava i dužnosti članova kao i druga pitanjima u svezi rada Savjeta. Savjet za zdravlje sastaje se na sjednicama,  najmanje  jedanput  u 60 dana. Osim članova Savjeta za zdravlje redovito se na sjednice pozivaju i članovi Odbora za zdravstvo i socijalnu skrb kao i ravnatelji zdravstvenih ustanova te djelatnici stručnih službi.

Sukladno planu rada Savjeta za zdravlje u 2022. godini održane su jedna Konstitutivna sjednica i pet tematskih sjednica.

r.br.

TEMA

Predlagatelj

Izvjestitelj/član Savjeta

Suradnici/ustanove

Ime i prezime/ institucija

1.

Darivanje krvi u Zadarskoj županiji- potrebe i mogućnosti

Šime Lisica, ravnatelj gradskog Crvenog križa

25. travnja 2022.

Šime Lisica, Marijana Nadinić

Marijana Nadinić, dr. med. voditeljica odjela za transfuzijsku medicinu OB Zadar

Ante Tolić, dr.med., pomoćnik ravnatelja za kvalitetu OB Zadar

Dubravka Finka, dr.med., predsjednica Povjerenstva z zaštitu prava pacijenata Zadarske županije

2.

Turističke ambulante na području ZŽ tijekom turističke sezone

Antun Čačić

23. svibnja 2022.

Antun Čačić

Antun Čačić, univ.bacc.med.techn.

Ivana Šimić, dipl. oec., ravnateljica ZZHM

Mario Zrilić, mag. admin. sanit., zamjenik ravnateljice ZZHM

Mladen Oluić, dr.med., ZZHM

3.

Muzej povijesti zadarskog zdravstva

27.lipnja 2022

Petar Lozo

prim. dr. sc. Petar Lozo, dr.med.

prim.mr.sc. Želimir Maštrović, dr.med., predsjednik Povjerenstva za povijest i odličja HLZ Zadar

4.

Plan razvoja Zadarske županije u razdoblju od 2021 – 2027 iz oblasti zdravstva i socijalne skrbi

Ljiljana Klarin

29. kolovoza 2022.

Ljiljana Klarin, Marina Dujmović Vuković

Ljiljana Klarin, dr.med.,

Marina Dujmović Vuković, mag.iur.,  ravnateljica Agencije za razvoj Zadarske županije ZADRA NOVA

5.

Primarna zdravstvena zaštita

07. studenog 2022.

Petar Lozo

prim. dr. sc. Petar Lozo, dr.med.

Fokus rada Savjeta za zdravlje kroz 2023. godinu biti će na održavanju  sjednica s predloženim temama; Prvi pregled stomatologa ortodonta za djecu predškolske dobi; Demencije i skrb; Palijativna skrb i mentalno zdravlje mladih; Zakon o zdravstvenoj zaštiti - zakonski i pravni okvir, primjena novog Zakona o zdravstvenoj zaštiti; Zdravstvena skrb otočnog stanovništva i ruralnih područja; Dentalna skrb djece s posebnim potrebama; Stomatološka zaštita djece sa razvojnim poteškoćama i osoba s invaliditetom, intelektualnim poteškoćama i psihijatrijskim dijagnozama.

Predložene teme su okvirnog sadržaja, a o detaljima će se dogovarati na sjednicima Savjeta.