26 krunica za 26 godina 4. GBR

Kao i prethodne dvije tako i ove u sklopu Županijskih dana 2017., a povodom 26. godišnjice utemeljenja kako ratne postrojbe 4. gardijske brigade – Pauci tako i svih gardijskih postrojbi HV, Moto-klub 4. gardijske brigade iz Splita organizirao je polaganje svijeća i krunica na spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima u mjestima od izuzetne važnosti za Domovinski rat i noviju hrvatsku povijest. Stoga su, na zadarskom gradskom groblju u četvrtak, 20. travnja 2017., članovi Moto-kluba 4. GBR. odali počast svojim suborcima paljenjem svijeća i polaganjem krunica izrađenih za ovu prigodu u Međugorju.

Ovim aktivnostima, u razdoblju od 20. do 28. travnja 2017. motoristi Moto-kluba 4. gardijske brigade iz Splita na poseban način, povezuju jug i sjever, središnju i istočnu Hrvatsku, promiču vrijednosti i dignitet Domovinskog rata te šire povijesnu istinu o iznimnom doprinosu za stvaranje slobodne i neovisne Republike Hrvatske koju je ratna postrojbe 4. gardijske brigade ostavila u nasljeđe budućim hrvatskim generacijama.

>