Korčulanska Moreška u Zadru

Uoči početka svečanosti obilježavanja Dana Zadarske županije, Hrvatsko glazbeno društvo Sveta Cecilija – Moreška s Korčule izvela je večeras u blizini Pozdrava suncu viteški ples Morešku. Rezultat je to dobre suradnje sa KUD-om Radovin iz Radovina koja daje veliki doprinos u očuvanju hrvatske kulturne baštine.

Sutra, 20. travnja 2017. godine u 11 sati u Arsenalu će se održati svečana sjednica Skupštine Zadarske županije na kojoj će biti uručene godišnje nagrade i nagrada za životno djelo. U 9 sati na središnjem križu  Gradskog  groblja bit će položeni vijenci, a u 10 sati sa Branimirove obale u Zadru kreće mimohod povijesnih postrojbi s prikazom viteških borbi. U povorci će sudjelovati Hrvatsko glazbeno društvo Sveta Cecilija – Moreška s Korčule, Kliški uskoci, Vitezovi vranski, Knez Martin posedarski sa svitom te Udruga Paška Alka. Oni će proći Narodnim trgom i Kalelargom do Arsenala.

>