Hans

www.hansproject.org

Projekt HANS (Health Adriatic Network Skills), sufinanciran sredstvima Europske Komisije iz programa Interreg i Phare, realizirao se kroz partnerski odnos između ASUR (Azienda Sanitaria Unica Regionale) Marche kao Internog vodećeg partnera, Zadarske županije kao Eksternog vodećeg partnera, regije Marche, ASR (Agenzia Sanitaria Regionale) Abruzzo, Splitsko-dalmatinske županije i Zavoda za javno zdravstvo Šibensko-kninske županije, a provodio se od 1. studenog 2007. do 30. rujna 2008. godine. Cjelokupan iznos proračuna projekta bio je nešto više od 500.000 Eura, od čega je za financiranje aktivnosti na hrvatskoj strani Jadrana, za koje je isključivo odgovorna bila Zadarska županija, bilo ugovoreno do 107.978,46 Eura, 72,48% sufinancirano od strane Europske komisije. Kroz projekt se radilo na stvaranju zdravstvene i socijalno-zdravstvene mreže među jadranskim regijama čime se doprinijelo realizaciji standardnog sustava kvalitete življenja kako bi se u budućnosti jamčio kontinuitet procesa medicinske pomoći i slobodnog kretanja građana u jadranskom području.