Skinuta Odluka o povećanju vijećničkih naknada

Posted On Utorak, 03 listopada 2017 14:10

Županijski vijećnici jednoglasno su u utorak, 3. listopada 2017. godine na sjednici Skupštine podržali odluku o skidanju Odluke o povećanju vijećničkih naknada s dnevnog reda što je predložio predsjednik vijeća Željko Lončar zbog izmjena Zakona o lokalnoj upravi i samoupravi koji je u izradi i koji će to pitanje regulirati na nacionalnoj razini : „U zajedničkom klubu HDZ-a HSP-a i HS-a, Reformista i Hrasta smo se usuglasili s obzirom da će novi zakon biti donesen u 11.mjesecu , mi moramo usklađivati sve akte, stoga točka broj 2 je nepotrebna na današnjoj sjednici i predlažem da je skinemo s dnevnog reda“ - obrazložio je Lončar.

Odbijen je prijedlog oporbe da se s dnevnog reda skine točka 6 o preustroju upravnih odjela županije. Odbijen je i prijedlog oporbe o smanjenju vijećničkih naknada.