Velike štete na cestama

Posted On Utorak, 12 rujna 2017 14:59

Zbog olujnog nevremena bit će potrebna i sanacija brojnih cesta na području Zadarske županije. Ravnatelj županijske Uprave za ceste Mile Fabijan rekao je kako je sada teško procijeniti štetu na cestama budući da je još uvijek dio pod vodom. „Najkritičnije je područje Grada Nina, naselje Nin i cesta iz Nina preko Grba, Vrsi i Poljica Briga. Problem je i nasip kroz Nin koji je oštećen i ne dopušta normalno odvijanje prometa. Visoke su vode između Solane Nin i naselja Grbe, tako da je tamo puno blata te će se morati pričekati da se razina vode spusti da bi se cesta mogla očistiti. Oštećenje je i na cesti Zadar-Ražanac jer je došlo do urušavanja mosta na Jarugi i ceste u oba smjera uz most u dužini od oko 100-njak metara. Na cesti Visočane-Poličnik vodena bujica je odnijela most preko vodotoka.“, rekao je Mile Fabijan.