Najviše kiše jučer palo na Poluotoku, Relji, Bibinjama, Sukošanu

Posted On Utorak, 12 rujna 2017 10:04

Tijekom jučerašnjeg nevremena najviše oborina bilo je na području Poluotoka, Relje, u Bibinjama, Sukošanu, Starigradu. I dalje je potrebno prokuhavati vodu za piće. Pojedini potrošači i dalje su bez struje. Zbog poplavljenog kolnika nekoliko cesta na području županije je zatvoreno, javlja Radio Zadar.

Jučer oko 7 sati grad Zadar i Zadarsku županiju zahvatilo je grmljavinsko nevrijeme sa obilnim količinama oborina. Naročito obilne oborine su pale na području uže gradske jezgre grada Zadra (Poluotok,Relja) te ostalim dijelovima grada kao i prigradskim naseljima. Dosta oborina je palo na području općina Bibinje,Sukošan i Starigrad Paklenica odakle je ŽC 112 Zadar zaprimio najviše dojava.

Prema dosadašnjim izvješćima nema informacijama o žrtvama i stradalima.

Velike su oborine poplavile podrumske prostore javnih ustanova kao i privatnih objekata.

Aktiviran je stožer civilne zaštite grada Zadra koji dao i priopćenje za medije te i dalje prati situaciju i izdaje priopćenja. Županijski stožer civilne zaštite je u pripravnosti i prati situaciju.

Sve žurne službe kao i komunalna poduzeća su angažirani na otklanjanju posljedica nevremena.

TIJEKOM CIJELE NOĆI SE RADI NA SANIRANJU ŠTETA I OTKLANJANJU POSLJEDICA PROUZROČENIM VELIKIM KOLIČINAMA KIŠE.

IZ GRADSKOG VODOVODA ZAPRIMLJENA JE OBAVIJEST O OBAVEZNOM PROKUHAVANJU VODE ZA PIĆE.

POJEDINI POTROŠAČI ELEKTRIČNE ENERGIJE  NA ZADARSKOM PODRUČJU SU I DALJE BEZ STRUJE.

ZBOG POPLAVLJENOG KOLNIKA ZATVORENE SU CESTE:

ŽC6007 Zadar-Ražanac između mjesta Poljice i Mazija;

ŽC6040 Sukošan-Sveti Martin-Zemunik i

ŽC6004 Nin-Vrsi.

Vozi se otežano, jednim trakom, na dionicama Jadranske magistrale (DC8) između Murvice Gornje i Murvice Donje, u Sukošanu te na županijskoj cesti ŽC6011 Murvica-Smoković-Zemunik.

PRIOPĆENJE STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE GRADA ZADRA

Na posljednjem sastanku Stozera civilne zaštite Grada Zadra, održanom sinoć u prostorima JVP Zadar, izvješteno je kako na području Grada Zadra ukupno 70 timova vatrogasaca i Hrvatske vojske koji crpe poplavljene objekte.

Pored utvrđenih šteta u zadarskoj Općoj bolnici, bujična poplava privremeno je obustavila rad uređaja za pročišćavanje otpadnih voda. Iz Odvodnje obavještavaju kako se sanaciji pristupilo žurno, a za pomoc je uskocila i HV. Još uvijek se utvrđuje šteta na uredjaju, a u Odvodnji procjenjuju kako ce biti potrebno nekoliko dana za privodjenjem prociscivaca u funkciju. Za to vrijeme, obavjestavaju građane, neće biti u mogućnosti obavljati poslove na crpljenju septičkih jama.

Prema informacijama iz Vodovoda, voda iz vodoopskrbnog sustava i dalje je zamućena te ju je prije uporabe potrebno prokuhati.

Iako je veći dio gradskih prometnica očišćen i u funkciji, ostaje poziv građanina na pojačan oprez.