Program kreditiranja poduzetništva i obrta putem subvencioniranja kamate na poduzetničke kredite

Posted On Utorak, 26 ožujka 2019 10:39

Uvažavajući dosadašnja pozitivna iskustva s kreditiranjem poduzetništva i potrebu da se malim i srednjim poduzetnicima poboljša pristup financijskim sredstvima Zadarska županija je pokrenula „Program kreditiranja poduzetništva i obrta putem subvencioniranja kamate kredita u Zadarskoj županiji“. Svrha ovoga Programa je stvaranje povoljnog poduzetničkog okruženja kroz poboljšanje uvjeta raspoloživosti financijskih resursa za djelovanje poduzetnika na području Zadarske županije.

Zadarska županija je sa osam (8) poslovnih banaka koje imaju poslovnice u Zadarskoj županiji zaključila Ugovor o poslovnoj suradnji o provedbi Programa i to:

• OTP BANKA d.d.
  • PRIVREDNA BANKA d.d.
  • HRVATSKA POŠTANSKA BANKA d.d.
  • ERSTE&STEIERMARKISCHE BANK d.d.
  • ZAGREBAČKA BANKA d.d.
  • RAIFFEISENBANK AUSTRIA d.d.
  • PARTNER BANKA d.d.
  • AGRAM BANKA d.d.

Zadarska županija subvencionira redovnu kamatnu stopu u visini 2% godišnje.

Ovim Programom poduzetnicima osiguravamo najpovoljnije kredite za njihove investicije, po znatno povoljnijim uvjetima od onih koji bankarski sektor trenutno nudi u Hrvatskoj. Ovisno o izboru poslovne banke poduzetnicima kao krajnjim korisnicima kamata iznosi svega 0,9% do 2%.

Program definira sljedeće elemente:

• Namjena kredita je kupnja, izgradnja, uređenje ili proširenje gospodarskih i poslovnih objekata, nabava nove opreme i pojedinih dijelova opreme, pri čemu se obrtna sredstva u funkciji investicije mogu financirati do najviše 10% za uslužne djelatnosti, tj. do najviše 20% za proizvodne djelatnosti od odobrenog iznosa investicijskog kredita.
  • Krediti se odobravaju u iznosu od 200.000,00 do 3.000.000,00 kuna
  • Poček je do 2 godine, a rok otplate do 10 godinauključujući i poček.

Sigurni smo da ćemo ovim Programom ojačati konkurentnost nastupa poduzetnika na tržištu, povećati investicijska ulaganja poduzetnika uz rast zaposlenosti u Zadarskoj županiji.