Odana počast poginulim pripadnicima 3. gardijske brigade Kune

Posted On Petak, 01 veljače 2019 14:37

Kao i svih proteklih godina obilježavanja obljetnica VRO Maslenica '93., Udruga veterana 3. gardijske brigade Kune sudjelovala je na ovogodišnjoj 26. obljetnici odavanjem počasti svim poginulim hrvatskim braniteljima. Ove godine su, svojoj braći po oružju, hrabrim pripadnicima ratnih postrojbi 3. gardijske brigade KUNE, odlučili počast odati i na sam dan stradanja 01. veljače.

Nakon odavanja počasti na spomen obilježju kod Zelenog hrasta u Islamu Latinskom, brojni pripadnici udruga hrvatskih branitelja iz Osijeka, Đakova, Slavonskog Broda, Zadra i okolice počast su odali i na spomen obilježju, križu u Kašiću. Zamjenik župana  Šime Mršić je, u ime Zadarske zupanije, zajedno sa udrugom veterana 3. gardijske brigade Kune, zapalio svijeću na obje lokacije i na taj način još jednom hrabrim braniteljima i veteranima Domovinskog rata zahvalio za neprocjenjivu žrtvu u stvaranju slobodne Republike Hrvatske.

U ključnom trenutku protivničkog udara, hrabri pripadnici Kuna su uspješno odbili protivničke snage. Nakon višednevnih odlučujućih borbi na potezu Novigrad – Paljuv – Kašić, protivničke su snage zaustavljene. Tadašnji Načelnik GS OSRH general zbora Janko Bobetko operaciju je opisao riječima: „Vi ste pobjedu Hrvatske vojske pretvorili u povijesnu pobjedu”.

Svim hrabrim hrvatskim braniteljima, veteranima 3. gardijske brigade, zahvaljujemo na njihovoj požrtvovnosti i doprinosu u stvaranju suverene Domovine i slobodi koju mi i generacije koje dolaze možemo uživati u našem lijepom gradu Zadru i Zadarskoj županiji.