500 kuna za sufinanciranje smještaja starijim osobama u privatnim domovima

Posted On Srijeda, 24 siječnja 2018 15:43

Župan Božidar Longin na današnjem je kolegiju donio  Odluku Zadarske županije o uvjetima sufinanciranja smještaja starijih i nemoćnih osoba u privatnom smještaju.

Ovom odlukom korisnici privatnih domova imaju pravo na 500 kuna mjesečne naknade, a u proračunu za 2018. godinu za ovu je namjenu osigurano 1,5 milijuna kuna.

„ Od danas se primaju prijave, a subvencija za siječanj isplatit će se retroaktivno“, poručio je Bernard Maruna, pročelnik Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu skrb, udruge i mlade.

Uz zahtjev za dodjelu novčane pomoći potrebno je priložiti kopije Ugovora korisnika s pružateljem usluge smještaja, potvrde o uplaćenom iznosu za smještaj, osobne iskaznice korisnika i OIB (ili opunomoćenika) te naziv banke i broj računa korisnika.

Pravo na novčanu pomoć ne mogu ostvariti korisnici koji ostvaruju pravo na novčanu pomoć od strane nadležnog ministarstva ili centra za socijalnu skrb.